Ať už se jedná o náramek nebo náhrdelník s minerálem,  kameny se s Vámi snaží od první doby nošení souznit, napojit se a pracovat na Vás.

Jak a kdy čistit kameny

Jak často kameny čistit?

Doporučuji určitě ihned po nákupu, protože se na kameny nalepí nejen všechna energie, kterou na ni přenese člověk, ale vnímají i energii prostorů. 

Dále, pokud máte pocit, že se vyčerpala energie kamene. 

Pravidelně doporučuji čistit 1x týdně, případně měsíčně v rámci úplňku.

Jak čistit kameny a připravit je nové energii? 

Kameny lze čistit vícero způsoby, ale já Vám napíšu mé nejoblíbenější a především způsoby, které praktikuji.

Pomocí vody. Kameny chodím čistit do řek a potůčků v lese. Takže chystáte-li se na túru nebo si jen chcete udělat příjemnou chvíli s matkou přírodou, vezměte s sebou kamínky, najděte si pramen, potůček nebo jezírko a věřte, že Vám budou kamínky vděčni. 

Pomocí vykuřování. Kamínky lze také čistit pomocí vykuřování bylinek. Nejčastěji se používá bílá šalvěj, po jejímž zapálení se krystaly vykuřují doutnajícím kouř. Můžete také použit směs bylin se šalvějí, cedrové dřevo nebo santal. Kameny podle energie a jejich nabíjení

Pravá ruka je křížena s levou mozkovou hemisférou, kde se nachází centrum logického myšlení, analýzy a aktivního jednání. Pro nás z toho vyplývá, že na pravé ruce, která je místem pro aktivní kameny, je vhodné nosit právě ty kameny, které jsou symbolem vitality, odvahy, schopností. (PROJEKTIVNÍ KAMENY)

Levá ruka je křížena pravou mozkovou hemisférou, se kterou se váže intuice, chápání, syntéza a vnímavost. Na levé ruce by se naopak měly nosit kameny neaktivní, tedy takové, které nás tlumí, harmonizují, navozují pocit klidu a relaxu. (RECEPTIVNÍ KAMENY)

Projektivní kameny

Nosíme na pravé ruce a dobíjíme na slunečním světle (achát, apatit, citrín, granát, heliotrop, hematit, jantar, jaspis, kalcit, karneol, křišťál obsahující turmalín, láva, obsidián, onyx, opál, rodochrozit, rodonit, sardonyx, serpentin, sluneční kámen, tygří oko, býčí oko, sokolí oko, turmalín).

Receptivní kameny

Nosíme na levé ruce a dobíjíme na měsíčním světle. (akvamarín, amazonit, ametyst, angelit, čaroit, dumortierit, howlit, chalcedon, jadeit, labradorit, lapis lazuli, růženín, měsíční kámen, opalit, selenit, sodalit, tyrkys, unakit)

Kameny dvojí polarity

Nosíme na levé/pravé ruce a dobíjíme na slunečním nebo měsíčním světle (avanturín, fluorit, křišťál, záhněda).