O špercích


Jak vybrat minerální šperk?

Existuje několik způsobů, jak si vybrat přímo šperk z minerálů. Prvním osvědčeným způsobem je volba podle intuice, a proto je dobré ještě před samotným výběrem opustit od studování vlastností daného minerálu. Nechte na sebe kameny působit, aniž byste musely zapojovat rozum, posuzovat nebo hodnotit. Ten, který je pro Vás v daný okamžik vhodný, si sám přitáhne Vaši pozornost.

Můžete také vybírat i konkrétně a cíleně:

  • Znamení zvěrokruhu - Už od nepaměti se věří, že minerály jsou úzce spjaty se znamením zvěrokruhu. Pokud si vybereme vhodný kámen, bude na nás jeho léčivá síla a energie působit mnohem lépe než na ostatní. Při výběru musíme vycházet z toho, že pro každé znamení jsou vhodné odlišné druhy kamenů.
  • Záměr - minerály mohou nejen podtrhovat Vaši krásu, ale i pomáhat. Potřebujete zlepšit soustředění, milostný vztah nebo se zbavit deprese? Minerály Vám opravdu mohou pomoci. Dokáží pozitivně působit na správnou funkci srdce, štítné žlázy, menstruační cyklu a jiných obtížích těla a duše.
  • Barva, styl - Důležité je věnovat pozornost nejen tomu co Vám připadá krásné, ale také tomu, jaké barvy se Vám líbí. Jaké barvy oblečení nejvíce nosíte? Jaké barvy Vás nejvíce vystihují? Jaké barvy se vám nejvíce líbí v přírodě? Tyto barvy jsou Vám dané - barvy sladěné s naší duší.

Jak vybrat správnou velikost náramku? 

Nejjednodušší cestou je změřit si obvod ruky v místě kde nosíte náramky krejčovským metrem. Platí zde pravidlo, že lepší je mít náramek volnější než těsnější, aby Vás netlačil. Proto je lepší cca 1 cm k obvodu ruky připočítat. Pokud nemáte krejčovský metr, můžete si pomoci provázkem, kterým ruku v místě nošení náramku obtočíte a potom ho přiložíte k pravítku. 

Velikosti náramků Ručně vytvořeného světa:

DÁMSKÉ

  • XS 15 cm
  • S 16 cm
  • M 17 cm

PÁNSKÉ

  • L 18 cm
  • XL 19 cm

Proč stojíme co stojíme?

Cena minerálních šperků se odvozuje nejen od počtu minerálů v daném produktu, velikosti, kvalitě, ale také od druhu daného minerálu. Jelikož je každý kámen jedinečný, liší se také jeho cena.  Minerály nakupuji výhradně v ověřených českých kamenných prodejnách a internetových obchodech.