Péče o šperky z minerálů


Péče o šperky z minerálů a polodrahokamů

O náramky je třeba se správně starat, abychom naplno využili jejich úžasných vlastností. Kámen, který je schopen dávat i přijímat energii a pohlcovat špatné vlivy, je potřeba správně čistit. Před prvním nošením šperku z minerálů, šperk řádně omyjte pod tekoucí vodou aby se zbavil všech negativních energií které se na něj cestou k vám "nalepily". Potom nechte minerály oschnout. Pro lepší působení harmonizačních účinků, kameny nabijte několik minut na slunci nebo v měsíčním světle.

O náramky je třeba se správně starat, abychom naplno využili jejich úžasných vlastností. Kámen, který je schopen dávat i přijímat energii a pohlcovat špatné vlivy, je potřeba správně čistit.

Proč a jak často kameny čistit?

  Ať už kameny nosíme v podobě šperku, máme je vystaveny v pokoji nebo s nimi konkrétně pracujeme, musíme si uvědomit, že po celou tuto dobu kameny absorbují negativní energie, a tím mění svou vibrační frekvenci. Po celou dobu nám přináší energii a spolupracují s námi. Abychom jim však pomohli zpět do původního stavu a naladily je, musíme je pravidelně čistit a nabíjet.

  1. VODA - jeden z nejběžnějších a nejjednodušších způsobů, jakým lze očistit většinu kamenů. Nechte je přibližně 2-3 minuty pod proudem tekoucí vody. Ideálním řešením je využít horský potůček nebo studánku - jdete-li na procházku, vezměte si kameny a šperky s sebou a očistěte je v přírodě. Pokud však zrovna nemáme v plánu výlet do přírody, postačí voda z kohoutku ve vaší koupelně.
  1. VYKUŘOVÁNÍ - možnost vykuřování spočívá v ponechání kamenů nad dýmem z vykuřovadel, které se užívají pro očistu. Velmi často se používá sušená šalvěj, která po zapálení i moc pěkně voní. Dým ze sušené šalvěje pohlcuje negativní energie.

  Jak kameny nabíjet?

  Každý kámen vyžaduje trochu jinou péči a jiný způsob nabíjení. Zatímco některé minerály se nabíjí na přímém slunci, jiné pod vlivem přímých slunečních paprsků blednou, ztrácejí své zabarvení a je proto nutné je zanechávat ve stínu nebo nabíjet v noci při měsíčním světle - ideální je úplněk.

  "Platí" tedy pravidlo: Průsvitné kameny nebo kameny pastelových barev se převážně dobíjejí na měsíčním světle. Neprůhledné kameny jasných barev naopak dobíjíme na slunci. Pokud si nejste jisti jak minerál nejlépe dobít, nechte kámen na nepřímém slunečním světle nebo ho nechte odpočívat na ametystové drůze.

Na co si dát pozor

Šperky z minerálních kamenů a polodrahokamů by neměly přijít do styku s parfémy, kosmetikou, chemickými přípravky, aerosoly, mořskou vodou, oleji, agresivním potem atd. Šperky doporučuji sundavat při koupání (neplatí v případě, že chcete šperk vyčistit od přebytečné energie pod proudem studené vody), plavání, slunění, v sauně či při fyzických cvičeních. Všechny uvedené situaci by u mnohých minerálů mohly vést ke zmatnění barvy, změně zabarvení či jejich jinému poškození (výše zmíněné situace se nepovažují za výrobní vady).