PROJEKTIVNÍ A RECEPTIVNÍ KAMENY

Často se mě ptáte a především na jarmarcích a trzích, zda záleží na tom, na které ruce nosit ty a ony minerální kameny nebo, zda  je to úplně jedno. Pravidla samozřejmě existují, je ale dobré (a také to vždy doporučuji) poslouchat intuici. A proto Vám říkám, že existují pouze dva způsoby: využít právě vaší intuici nebo "minerálních" pravidel. 

Náramky z minerálů můžete nosit náramky na rukou, jak je vám to příjemné, počet náramků je na Vás....Někomu vyhovuje náramek na jedné ruce, a někdo zase neodejde z domu bez 50ti náramků, někdo nesnese nosit určitý náramek vyloženě na levé ruce a může pociťovat mravenčení a někomu nevyhovuje konkretní druh minerálního náramek nosit na pravé ruce....I tohle se může stát, je to úplně normální stav.

Náramky se s Vámi snaží od první doby nošení souznit, napojit se a pracovat na Vás.

KAMENY PODLE ENERGIE

Pravá ruka je křížena s levou mozkovou hemisférou, kde se nachází centrum logického myšlení, analýzy a aktivního jednání. Pro nás z toho vyplývá, že na pravé ruce, která je místem pro aktivní kameny, je vhodné nosit právě ty kameny, které jsou symbolem vitality, odvahy, schopností. (PROJEKTIVNÍ KAMENY)

Levá ruka je křížena pravou mozkovou hemisférou, se kterou se váže intuice, chápání, syntéza a vnímavost. Na levé ruce by se naopak měly nosit kameny neaktivní, tedy takové, které nás tlumí, harmonizují, navozují pocit klidu a relaxu. (RECEPTIVNÍ KAMENY)

PROJEKTIVNÍ KAMENY

Nosíme na pravé ruce a dobíjíme na slunečním světle.

  • achát, apatit, citrín, granát, heliotrop, hematit, jantar, jaspis, kalcit, karneol, křišťál obsahující turmalín, láva, obsidián, onyx, opál, rodochrozit, rodonit, sardonyx, serpentin, sluneční kámen, tygří oko, býčí oko, sokolí oko, turmalín

RECEPTIVNÍ KAMENY

Nosíme na levé ruce a dobíjíme na měsíčním světle.

  • akvamarín, amazonit, ametyst, angelit, dumortierit, howlit, chalcedon, jadeit, labradorit, lapis lazuli, růženín, měsíční kámen, opalit, selenit, sodalit, tyrkys, unakit

KAMENY DVOJÍ POLARITY

Nosíme na levé/pravé ruce a dobíjíme na slunečním nebo měsíčním světle.
  • avanturín, fluorit, křišťál, záhněda