Kameny a vlastnosti

ACHÁT 

Achát je odrůda chalcedonu a v přírodě se objevuje se v široké škále barev a typů. Acháty jsou často pruhované nebo skvrnité a typická je pro ně jejich průsvitnost. 

OCHRANA • ENERGIE • ODVAHA | Nejnápadnějšími vlastnostmi achátu je harmonizace yin/yang energií, dodávání odvahy, a uklidňování. Dodává sílu a odvahu. Achát je též výborným ochranným kamenem, zejména pro děti. Na úrovni emocí nám dodává odvahu, sílu, sebedůvěru a odstraňuje strach. Odstraňováním negativních energií čistí auru. Achát je drahokam pro rovnováhu mysli, těla a ducha a pomáhá zpomalit a soustředit se. Přeměňuje negativní energii na pozitivní. Posiluje mentální funkce, zlepšuje koncentraci, zlepšuje vnímání a analytické schopnosti. Je to uklidňující kámen, který léčí vnitřní hněv, úzkost a pomáhá při posilování vztahů. Je to kámen k volání po stabilitě a rovnováze při žonglování s mnoha aspekty svého života jste vyhořeli. Po fyzické stránce řeší vizuální, trávicí a děložní funkce, čistí lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní cévy a hojí kožní poruchy. Čakry: kořenová, srdeční, krční.


AKVAMARÍN

Akvamarín je odrůda berylu. Když se beryl spojí se železem, stává se modrozeleným a je klasifikován jako akvamarín. 

KLID • HARMONIE • ZKLIDNĚNÍ | Akvamarín je hluboce vázán na měsíční cykly. V historii je známý jako poklad mořských panen a talisman námořníků. Chrání auru a vybízí k pozitivní magii a poskytuje jasnost v komunikaci. Je to perfektní kámen pro zklidnění, vychladnutí a dobití, které vám pomůže vyhnout se vyhoření a pokračovat ve správném směru s klidem a jasností. Metafyzické vlastnosti akvamarínu z něj činí nádherný drahokam a krystal pro klid a pohodu, podobnou té, kterou cítíme z vody. Odstraňuje zmatek a dává vám schopnost se jasně vyjádřit. Uklidňuje mysl a odstraňuje strach. Akvamarín je skvělý kámen pro vysoce citlivé lidi. Na fyzické úrovni akvamarín řeší hormony a růst. V těhotenství střeží nenarozené dítě. Mezi další výhody akvamarínu patří úleva od bolesti v krku, alergie a řeší i  nerovnováhu štítné žlázy. Čakry: krční, třetí oko. 


AMAZONIT

Amazonit je živec, který je známý pro svou modrozelenou barvu. 

ODVAHA • KOMUNIKACE • HARMONIE | Amazonit má silné filtrační schopnosti. Dokáže absorbovat mikrovlny a záření mobilních telefonů a chránit před elektromagnetickým znečištěním. Amazonit harmonizuje čakry srdce a hrdla, aby usnadnil komunikaci ze srdce. Uklidňuje také emocionální trauma, zmírňuje obavy, strach a rozptyluje negativní energii. Amazonit je úžasný kámen, který Vám pomůže v stresujících situacích a pomůže vám s uvolněním toxických emocí. Je to kámen, který vás inspiruje k tomu, abyste v sobě hluboko hledali pravdu a dodal vám odvahu překonat strach a trauma z minulosti. Pomáhá při komunikaci, zejména při nastavování hranic a definování osobního prostoru ve vztazích. Umožní vám to také vidět obě strany situace. Použijte ji během meditace a když potřebujete mít ve věcech jasno. Po fyzické stránce řeší funkce nervového systému. Je skvělý pro kostní problémy, jako je osteoporóza, nedostatek vápníku a zubní kaz. Zmírňuje svalové křeče. Čakry: srdeční, krční


AMETYST

Ametyst je jednou z několika odrůd křemene (křišťálu) a liší se barvou od světle růžovo-levandulové po tmavě fialovou v závislosti na obsahu železa. Vždy byl považován za kámen luxusu a byl nejen součástí královské historie, ale i náboženské historie.


DUŠEVNÍ VÍRA • KLID • SPIRITUALITA | Ametyst je ochranný drahokam, který přináší vědomí a hlubší smysl pro spiritualitu. Díky probouzení hlubšího vědomí je také dokonalým krystalem kreativity a vášně. Usnadňuje intuici a komunikaci, také i hojnost a prosperitu. Ametyst je přírodní sedativum, protože zmírňuje stres, zklidňuje mrzutost, vyvažuje nálady, rozptyluje hněv a úzkost. Napomáhá přijímat nové myšlenky, stanovovat si v životě reálné cíle. Přivádí nás na cestu duchovní víry, tak i víry v nás samotné. Chrání nás proti pokušení při závislosti např. na cigaretách nebo i sladkostech. Motivuje nás při rozhodování, vyrovnává emoce a ukazuje příčinu a důsledek problémů. Na fyzické úrovni se zabývá naší endokrinní soustavou, metabolismem a imunitním systémem, stejně jako zmírňuje bolesti hlavy a napětí. Posiluje imunitní systém, zmírňuje bolest a posiluje tělo v boji proti rakovině. Čakry: Třetí oko, korunní. 


ANGELIT

Angelit je jemný kámen modré barvy používaný hlavně pro metafyzické účely. Anhydrit - angelit je druh síranu vápenatého.

EMOCE • VEDENÍ • MEDITACE | Angelit je vysoký vibrační kámen, který vás spojuje s vašimi duchovními průvodci a anděly. Má uklidňující, uklidňující energii, napomáhá emocionálnímu stresu a podporuje relaxaci. Pomáhá při celkové komunikaci, zejména komunikaci s vašimi andělskými průvodci. Angelit poskytuje klidnou a mírovou energii pro duchovní vhled a inspiraci a je ideální pro meditaci a rituály. Angelitové kameny také pomáhají s řadou emocionálních léčebných procesů. Hněv, úzkost, a dokonce i zášť jsou emoce, které mohou být pro nás nebezpečné, zejména když se začnou proměňovat tělo v toxické. Tento drahokam je schopen odstranit tyto negativní emoce a přinést pozitivní a uklidňující pocity. Na fyzické úrovni je schopen vyvážit štítnou žlázu. To také umožňuje tělu zbavit se všech infekcí, které souvisejí s hrdlem. Pomáhá při obnově krevních cév a má určité prospěšné vlastnosti pro srdce. Čakry: Třetí oko, korunní.


APATIT

Apatit je fosfátový minerál v různých odstínech modrozelené barvy a občas i vzácné žluté. 

INSPIRACE • MOTIVACE • REZERVOÁR ENERGIE | Apatit je rovnováha těla, mysli a ducha. Spojuje vás s vašimi vyššími duchovními průvodci, rozšiřuje vaši mysl, aby očistila zmatek a stimulovala kreativitu. Zlepšuje paměť, zvyšuje motivaci a povzbuzuje svého nositele ke zdravým rozhodnutím. Živá barva Apatitu je stálým zdrojem inspirace, která nám připomíná, abychom jednali jako naše nejvyšší já. Apatit nám přináší  jasnost. Povzbuzuje naši touhu učit se, pomáhá nám lépe komunikovat s ostatními. Apatit je dokonalý kámen, protože pomáhá v růstu vašich myšlenek a nápadů, stejně jako přinést motivaci. Apatit opravdu mění náš život, protože s jasností a motivací, kterou přináší, neexistuje cíl, kterého byste nemohli dosáhnout. Po fyzické stránce je to skvělý kámen, který pomáhá potlačit hlad a často se doporučuje pro kloubní problémy a při absorpci vápníku. Čakry: krční, třetí oko. 


AQUA AURA KŘIŠŤÁL

Aqua aura je výsledkem spojení křišťálu a drahých kovů. Krásné a andělské zbarvení pochází z platiny a/nebo stříbra, které je zahříváno a napuštěno do křišťálu.  

NOVÉ CESTY • MAGIE • DUCHOVNO | Aqua aura je skvělý pro inspiraci a povznesení. Aqua aura křišťál je vysokofrekvenční krystal, ideální pro spojení s duchovními průvodci a strážnými anděly, posilující vlastní vibrace žít každý den naplno a sledovat nové cesty a přístupy. Nechte si tento krystal jako denní připomínku, abyste zůstali otevření, zvědaví a důvěřovali magii, která vás obklopuje! Široce se využívá při léčení, práci s energií a meditací. Čakry: Třetí oko, korunní.


AVANTURÍN

Avanturín je křemenný kámen se slídovými vložkami.

PROSPERITA • ŠTĚSTÍ • TVOŘIVOST | Kámen optimismu, prosperity, štěstí a tvořivosti. Zesiluje vůdčí schopnosti a posiluje motivaci. Známý jako "nejšťastnější" z kamenů, Avanturín zvyšuje příležitosti a bohatství. Avanturín pomáhá změnit naše myšlení a připomíná nám, že jsme hodni hojnosti. Metafyzické vlastnosti z něj činí kámen prosperity a velkého štěstí. Podporuje také vedení, vytrvalost, optimismus a tvořivost. Otevírá také mysl alternativním řešením a cestám. Jako kámen čakry srdce podporuje soucit a přináší empatii. Snižuje proto hněv a podráždění. Na fyzické úrovni působí na nervový systém stejně jako na krevní tlak, může působit jako protizánětlivý přípravek a zmírňovat alergie. Hojí plíce, dutiny, srdce, svalový a urogenitální systém. Také široce používá k podpoře těhotenství a plodnosti Čakry: srdeční. 


CITRÍN

Citrín je křemenný kámen (odrůda křišťálu). Skládá se z křemíku a kyslíku vytvořených ve všech typech hornin. Citrínové barvy sahají od světle citrónově žluté až po zemitě hnědou barvu.

OSOBNÍ SÍLA • KONCENTRACE • ENERGIE | Kámen úspěchu. Citrín pomáhá se sebekázní, sebeúctou, zvyšuje optimismus a bohatství. Nese sílu slunce. Citrín je teplý, energizující a vysoce kreativní kámen. Je to jeden z mála krystalů, který nikdy nepotřebuje očistu. Absorbuje, transmutuje, rozptyluje a uvolňuje negativní energii. Aktivuje korunní čakru, díky které otevírá bránu intuici. Citrín zvyšuje sebevědomí a podporuje sebevyjádření. Citríny vnášejí do našeho života energii slunce a slunečního svitu. Naplněni pozitivní energií, se můžete snadněji spojit se svým vnitřním světlem, stejně jako vnést pocit optimismu do svého života. Zvyšuje osobní sílu, sebedůvěru, energii, pozitivitu a štěstí. Podporuje motivaci, aktivuje kreativitu a podporuje sebevyjádření. Zvyšuje koncentraci a oživuje mysl. Na fyzické úrovni se používá při degenerativních onemocněních a pomáhá vyrovnávat chemické nerovnováhy v těle. Holističtí léčitelé ho používají k léčbě diabetu. Stimuluje trávení, slezinu a slinivku. Zabraňuje infekcím ledvin a močového měchýře, pomáhá očním problémům, zvyšuje krevní oběh, detoxikuje krev, aktivuje brzlík a vyrovnává štítnou žlázu. Čakry: sakrální, Solar Plexus, korunní. 


ČAROIT

Čaroit je vzácný silikátový minerál.

STRES • ŽIVOTODÁRNÁ SÍLA • DUCHOVNO | Čaroit má přímo čarovný vliv na duši, které pomáhá překonat hluboce zakořeněné strachy a nastolit mimořádné duchovní změny. Má hojivé účinky, negativní emoce jako stres, obavy nebo frustraci přeměňuje v životadárnou sílu a uvádí do celkové rovnováhy, harmonie a uvolnění. Pozitivně ovlivňuje také srdeční i korunní čakru a pomáhá napravovat karmická zatížení. Léčivé schopnosti čaroitu lze prožít jak duševně, tak fyzicky. V dnešním světě jsme téměř všichni neustále bombardováni požadavky a povinnostmi a nezbývá nám mnoho času na sebepéči a úvahy o sobě samých. Pokud hledáte něco, co vám pomůže znovu nabudit vaši pozitivní energii a soustředit se sám na sebe, čaroit může být ten pravý pro vás. Na fyzické úrovni se jedná o velmi silný kámen, který účinně čistí fyzické tělo -  dodává energii vyčerpanému organismu, reguluje krevní tlak, má blahodárný vliv na oči, srdce, játra a slinivku břišní. Čakry: srdeční, třetí oko, korunní. 


DIOPSID

Diopsid je odvozen od řeckého slova 'diopsis', které znamená " dva druhy vidění nebo mající dvě podoby". 

ROVNOVÁHA • UPŘÍMNOST • PSYCHIKA Diopsid je znám jako harmonizátor psychiky či emocí negativity apod. Upravuje různé typy hladin do harmonie, tedy do rovnováhy. Velký, pomocníkem je při psychických problémech. Diopsid čistí fyzickou i duchovní úroveň a pomáhá nám projevovat své pravé pocity. Zejména v té oblasti, kde nás něco rmoutí. Posiluje upřímnost k sobě i druhým, a tím nám poskytuje odolnost i schopnost porozumění. Pokud cítíme, že něco potřebujeme udělat, ale nejsme schopni akce, mírně nás popostrčí, abychom vystoupili z nekomfortní situace. Na fyzické úrovni pomáhá dále vyrovnat například hladiny hormonů nebo kyselost v organismu. Pozitivní vliv má i ve fyzické rovině, například srdce, krevní oběh, krevní tlak, plíce, při bolestech svalů, křečích a zánětech. Jeho významnou podporu hledejme při podpoře obecně učení, intuice, intelektu, paměti. Čakry: srdeční


FLUORIT

Fluorit je minerál vytvořen z fluoridu vápenatého a je obecně průhledný. Fluorit přichází v duze barev od zakalené průzračné až po sytě purpurovou a zelenou. Při vystavení UV záření, Fluorit se stává květinovým a barvy opravdu ožívají.

MANIFESTACE • SOUSTŘEDĚNÍ • DUŠEVNÍ PORUCHY | Pomáhá vyčistit zmatek, negativní myšlenky a přeplněnou mysl. Zaměřená energie fluoritu je ideální pro to, abyste se dostali do správného prostoru hlavy potřebného k proměně vašich snů a záměrů ve skutečnost. Snižuje nestabilitu a nepořádek a pomáhá vytvářet vyvážený pohled na daný úkol. Fluorit je krásný kámen s nepředvídatelnými barvami a nese vysoké vibrace pozitivních energií. Tyto silné energie z něj dělají velký kámen pro manifestaci změny ve vašem životě. Je to fantastický kámen pro splnění přání. Fluorit absorbuje a neutralizuje negativní energii a stres, takže je skvělým kamenem pro rovnováhu a stabilitu. Fluorit zvyšuje naše schopnosti koncentrace, sebevědomí a pomáhá nám v rozhodování a v pochopení nových informací. Na fyzické úrovni jsou skvělé pro náš imunitní systém i zdravé kosti. Čakry: třetí oko.


GRANÁT

Granát se vyskytuje v mnoha barevných podobách dle příměsí minerálů. Je známo 15 odrůd granátu!

VITALITA • SEXUALITA • SEBEDŮVĚRA | Zvyšuje vitalitu a chuť do života, dodává potřebný klid, zvyšuje sebedůvěru, dodává optimismus, tlumí deprese. Je dárcem životodárné energie, sexuální vitality a vášně, fantazie bez hranic, touhy poznávat dosud neznáme. Je oporou v kritických životních situacích. Na fyzické tělo působí tak, že aktivuje celý náš organismus, srdeční činnost, reguluje krevní oběh a tlak, podporuje tvorbu červených krvinek, zmírňuje revmatické bolesti, vnitřně posiluje funkci jater a sleziny, zevně hojí kožní zánětlivé onemocnění. Příznivě působí i na klouby a aktivuje sníženou schopnost pohybového aparátu. Posiluje ochablé svalstvo. Dále léčí čich, impotenci a neplodnost, pozitivně ovlivňuje zrak, léčí ledviny, slezinu a slinivku břišní. Blahodárně působí na srdce i plíce, léčebně působí na páteř. Regeneruje DNA, pomáhá vstřebávat minerály a vitamíny. Granát regeneruje tělo, podněcuje metabolismus, je užitečný při léčbě rakoviny, revma a následky mozkové příhody. Čakry: kořenová, srdeční.


HEMATIT

Hematit je vlastně oxid železitý s příměsí hliníku a titanu.


PAMĚŤ • OCHRANA • KLID | Hematit je obzvláště uzemňující a ochranný kámen. Rozpouští negativitu a zabraňuje vstupu negativních energií do aury, čímž navrací tělu klid a harmonii. Hematit stimuluje koncentraci a soustředění, zlepšuje paměť a originální myšlení. Uzemňující vibrace nám připomínají, že jsme přesně tam, kde máme být, bez ohledu na to, co se stane. Podporuje pocit bezpečí toho, kým jste ve svém jádru a pomáhá nám vidět smysluplný směr a smysl života. Hematit je jedním z těch kamenů se silnými energetickými vibracemi, které mohou cítit i lidé bez zvlášť vyvinutého duchovního vnímání nebo léčitelských schopností. Vibrace v hematitu jsou velmi silné, dokonce silnější než v ostatních krystalech. Tyto vibrace uzemňují a vyrovnávají tok energie různými akupunkturními body. V čínské medicíně se těmto bodům říká meridiány. Díky uzemnění pomocí hematitu se lidstvo jako celek stává silnějším a odolnějším vůči vnějším negativním vlivům, které narušují mír a harmonii lidstva. Jako silnější osobnost jsme také schopni lépe se vypořádat se závislostmi, jako je kouření a přejídání, nebo se všemi druhy úzkostí. Po fyzické stránce má hematit silné regenerační schopnosti. Pomáhá čistit různé orgány, zejména kůži a ledviny, čímž napomáhá čištění zevnitř i z povrchu. Čakry: kořenová.


HOWLIT

Magnezit se v přírodě vyskytuje ve formě vápencové masy.

MEDITACE • HARMONIE • KLID | Howlit je extrémně uklidňující kámen. Je to výborný protijed na hyperaktivní mysl, zejména pro uklidňující hluboký spánek nebo meditaci. Howlit je dokonalý kámen pro ochranu proti negativním energiím druhých - vhodný zejména pro empatiky. Howlit poskytuje duchovní moudrost pro naladění s Vaším Vyšším Já, pomáhá reagovat z místa klid. Po fyzické stránce působí dobře při revmatických potížích a při bolestech kosterního a kloubního aparátu člověka a třeba i při bolesti zubů. Čakry: všechny


CHRYZOKOL

Chryzokol je minerál obsahující měď. V Peru se nazývá "peruánským tyryesm", kvůli svým modrozeleným odstínům, podobným tyrkysovému vzhledu tyrkysu.


KOMUNIKACE • BOŽÍ ENERGIE • SEBEDŮVĚRA | Mírumilovný a komunikativní kámen. Chryzokol je věnován výrazu, posílení a učení. Aktivuje silné spojení s energií bohyně, pomáhá projevit milující, pečující energii. Podporuje nás v odhalování našich nejvyšších znalostí, aby ostatní mohli těžit z našich zkušeností, a spojuje srdce a hrdlo, aby usnadnila komunikaci ze srdce. Vytahuje pocit viny, léčí bolest v srdci a zvyšuje schopnost milovat. Zlepšuje komunikaci a otevírá empatii. Podporuje sebeuvědomění a vnitřní rovnováhu. Zbavuje nás pocitů malé sebedůvěry a citlivosti, zvyšuje osobní sílu a inspiruje nás ke kreativitě. Lehce se s ním překonávají fobie, protože vytahuje negativitu a dodává motivaci. Snižuje duševní napětí. Podporuje pravdomluvnost a nestrannost. Zmírňuje vinu a přináší radost. Po fyzické stránce artritidu, onemocnění kostí, osteoporózu, svalové křeče, krevní poruchy a plicní problémy. Detoxikuje játra, ledviny a střeva. Znovu okysličuje krev, regeneruje slinivku břišní a reguluje inzulín. Posiluje svalové hmoty a zmírňuje svalové křeče. Pomáhá také při PMS a menstruační křeči. Čakry: krční, srdeční


JADEIT

Jadeit je křemičitan sodno-hlinitý. Kromě zelených odstínů je jadeit dostupný v černé, hnědé, šedé, levandulové, oranžové, červené, bílé a žluté.

ŠTĚSTÍ • KLID • SEBENALEZENÍ | Jadeit je symbol čistoty a klidu. Znamená moudrost shromážděnou v klidu. Věří se, že přitahuje štěstí, harmonii a přátelství. Jadeit uvolňuje negativní myšlenky a uklidňuje mysl. Duševně tě povzbuzuje, aby ses stal tím, kým opravdu jsi. Pomáhá rozpoznat sám sebe jako duchovní bytost a probouzí skryté vědomosti. Je symbolem klidu a čistoty. Jadeit chrání nositele před újmou a přináší mu harmonii, přitahuje štěstí a přátelství. Stabilizuje osobnost a podporuje soběstačnost, pomáhá emocionálnímu uvolnění, zejména podrážděnosti. Jadeit nás opravdu povzbuzuje, aby jsme se stali tím, kým opravdu jsme. Na fyzické úrovni napomáhá filtračním a orgánům těla - vynikající pro léčbu problémů s ledvinami a nadledvinkami, odstraňuje toxiny. Pomáhá při neplodnosti a porodu. Čakry: srdeční


JASPIS

Jaspis je odrůda chalcedonu, což je mikrokrystalická odrůda křišťálu.


RELAXACE • ŠTĚSTÍ • ODVAHA | Jaspis přináší klid, oporu a pomoc ve stresu, sjednocuje všechny aspekty života, je ochranným kamenem před fyzickými i duševními riziky, pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k naplnění všech záměrů, pomáhá při řešení konfliktů, zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost, potlačuje nebezpečné touhy a rozmary, přivolává štěstí. Udržuje a podporuje v dobách stresu a přináší klid a celistvost, poskytuje ochranu a absorbuje negativní energii. Čistí elektromagnetické znečištění, včetně záření. Podporuje upřímnost k sobě samému. Dodává odvahu asertivně řešit problémy. Pomáhá rychlému uvažování a podporuje organizační schopnosti. Jaspis dále stimuluje představivost a přeměňuje myšlenky v činy. Prodlužuje sexuální potěšení. Po fyzické stránce podporuje při dlouhodobé nemoci a znovu dodává tělu energii. Čakry: všechny (podle barev)


KARNEOL

Jedná se opět o odrůdu chalcedonu.


KREATIVITA • VITALITA • VÁŠEŇ | Kámen motivace. Karneol vzbuzuje odvahu, příležitost a přiživuje ambice. Je vynikající pro obnovení vitality a motivace, a pro stimulaci kreativity a získávání motivace. Objasňuje vnímání, zostřuje koncentraci a rozptyluje duševní letargii. Je to ochránce proti závisti a zášti a připomíná vám, že jste více než dost dobří, abyste dosáhli touhy svého srdce. Karneol také vzbuzuje vášeň, probouzí v nás náš vnitřní oheň. Karneol je také stabilizační kámen, obnovuje vitalitu a motivaci a stimuluje kreativitu. Dává nám odvahu, podporuje pozitivní životní rozhodnutí, rozptyluje apatii a motivuje k úspěchu. Je užitečný pro překonání jakéhokoli zneužití. Zostřuje koncentraci a rozptyluje duševní letargii. Chrání před závistí, vztekem a záští. Uklidňuje hněv, zahání emocionální negativitu a nahrazuje ji láskou k životu. Na fyzické úrovni zvyšuje plodnost a stimuluje sexualitu, léčí problémy s dolní částí zad, revmatismus, artritidu a deprese. Reguluje ledviny a urychluje hojení kostí a vazů. Zlepšuje vstřebávání vitaminů a minerálů a zajišťuje dobrý přísun krve do orgánů a tkání. Čakry: kořenová, sakrální, Solar Plexus


KŘIŠŤÁL

Je bezbarvý křemen, přírodní forma oxidu křemičitého. 


SÍLA • OCHRANA • LÉČENÍ | Je známý jako "mistr léčitel" a zesiluje energii a myšlení, stejně jako účinky jiných krystalů. Absorbuje, ukládá, uvolňuje a reguluje energii. Odebírá negativní energii všeho druhu, neutralizuje záření, včetně elektromagnetického smogu. Vyvažuje a revitalizuje fyzické, duševní, emocionální a duchovní roviny. Čistí a posiluje orgány a jemná těla a působí jako hluboký čistič duší, který spojuje fyzický rozměr s myslí. Zvyšuje naše psychické schopnosti. Po fyzické stránce stimuluje imunitní systém a přivádí tělo do rovnováhy. Čakry: všechny. 


KUNZIT

Růžově zbarvená průhledná odrůda spodumenu.

DUCHOVNO • STRES • LÁSKA | Silný duchovní kámen, umožňuje hlubokou meditaci, otevírá srdeční čakru, vede k pokoře. Chrání před elektromagnetickým zářením a před negativitou jakéhokoliv druhu. Pomáhá svobodně se vyjádřit, pročišťuje staré emoce, zlepšuje náladu v obdobích citových problémů a depresí. Navrací nevinnost těm, kteří museli příliš rychle dospět. Tiší vztek, nervozitu a strach. Podporuje soustředění, pomáhá přitahovat lásku. Na fyzické úrovni působí na oběhový systém a nervy, neutralizuje následky anestezie, posiluje imunitu, proti depresím, položený na solar potlačuje paniku. Čakry: srdeční


KYANIT

Kyanit nebo-li disten je trojklonný minerál s chemickým složením Al2SiO5.

ŽENSKOST • MEDITACE • KOMUNIKACE |Kyanit pomáhá vnitřní ženě formulovat nový sebeobraz posílen sebeláskou a seberespektem. Pracuje na úrovni Vyššího Srdce, kde pomáhá ve tvoření nových idejí a pocitů týkajících se opravdové přirozenosti ženského vyjádření. Kyanit je jedním z dominantních silových kamenů této doby.Čistí a harmonizuje čakry a meridiány, velmi účinně působí na krční čakru, čímž posiluje komunikaci a příznivě pomáhá všem lidem, kteří používají hlas pro svou práci. Vede majitele, aby říkali pravdu. Je to silný vysílač a zesilovač energie. Odstraňuje bloky, stres, strach, zklamání. Pomáhá s logickým myšlením. Na fyzické úrovni působí proti bolestem, vysokému tlaku, léčí infekce, brzlík, nadledvinky, horečku, příštítnou žlázu, svalové křeče, urogenitální oblast. Působí na mozek, snižuje nadváhu. Výborný pro umělce - léčí krk a hlasivky. Čakry: krční.


LABRADORIT


MAGIE • OCHRANA AURY | Labradorit je velmi silný ochranný kámen, který chrání před negativní energií. Zvyšuje energii třetího oka a korunních čaker k posílení spojení s duchovním já. Labradorit pomáhá vytvářet pozitivní magii a šířit lásku a světlo. Vyvažuje a chrání auru, zvyšuje vědomí a podmiňuje duchovní energie. Vynikající pro posílení intuice - podpora psychických schopností. Mocný v odhalování pravdy za iluzemi a lží. Labradorit zahání strach a nejistotu a posiluje víru v sebe sama a důvěru ve vesmír. Stimuluje představivost a zklidňuje přehnaně aktivní mysl, rozvíjí nadšení a nové nápady. Po fyzické stránce labradorit léčí poruchy očí a mozku, stimuluje duševní ostrost a zmírňuje úzkost a stres. Reguluje metabolismus, vyvažuje hormony a uvolňuje menstruační napětí. Labradorit léčí nachlazení, dnu a revmatismus, snižuje krevní tlak a pomáhá při trávení. Čakry: Třetí oko, korunní.


LAPIS LAZULI

Lapis Lazuli je kombinace kalcitu, lazuritu a pyritu.

INTUICE • MEDITACE • SEBEDŮVĚRA | Po celou dobu známý jako kámen královského rodu a spirituality, je to vhodný kámen pro sebeovládání a intuici pro své nejvyšší já. Lapis podporuje sebeuvědomění a stimuluje používání sebevyjádření k odhalování vnitřní pravdy a vypouštění myšlenek do reality. Podporuje kreativitu a vzbuzuje důvěru. Lapis Lazuli je mocný kámen, se kterým můžete pracovat, když potřebujete připomenutí, abyste upřednostnili péči o sebe a zvýšili sebevědomí. Kámen ochrany, který lze nosit na ochranu před psychickými útoky, Lapis Lazuli rychle uvolňuje stres, přináší hluboký mír. Přináší harmonii a hluboké vnitřní sebepoznání. Podporuje sebeuvědomění, umožňuje sebevyjádření a odhaluje vnitřní pravdu, poskytuje osobnostem vlastnosti upřímnosti, soucitu a morálky. Stimuluje objektivitu, jasnost a podporuje tvořivost. Lapis Lazuli pomáhá konfrontovat a mluvit pravdu a vzbuzuje důvěru. Spojuje vztahy, napomáhá vyjádření pocitů a emocí. Na fyzické úrovni posiluje imunitní systém, čistí krev, snižuje krevní tlak, chladí a uklidňuje oblasti zánětu. Zmírňuje nespavost a závrať a překonává depresi. Čakry: krční, třetí oko


LARIMAR

Larimar je vzácná odrůda modrého pectolitu.


KLID • MEDITACE • KOMUNIKACE | Larimar je kámen, který léčí zemi. Napojuje se na přírodu a působí proti nerovnováze v zemské energii. Podporuje sebevědomí a povzbuzuje nás k vyjádření našich nejhlubších pravd a obav. Larimar je bbzvláště nápomocný při odstraňování vlastních blokád a omezení, larimar nám pomáhá převzít kontrolu nad našimi životy tím, že rozpouští sebesabotážní chování, zmírňuje pocit viny a odstraňuje strach. Larimar je nádherný meditační kámen. Rychle a bez námahy zklidňuje mysl a propůjčuje vnitřní klid. Přirozeně zvyšuje vědomí a usnadňuje kontakt a komunikaci s andělskými říšemi. Přináší harmonii a pomáhá při vyrovnávání jin-jang energie, čímž sjednocuje naše mužské a ženské vlastnosti. Po fyzické stránce podporuje samoléčení a je vynikající pro odpojení meridiánů a rozpouštění energetických bloků, zejména v oblasti hlavy, krku a hrudníku. Čakry: srdeční. krční


MALACHIT

Malachit je uhličitan mědi, jenž mu propůjčuje zelenou barvu. Malachit, ale může obsáhnout celé spektrum zelené barvy. 

OCHRANA • ELEKTROSMOG • INTUICE |Kámen obdařený velikou mocí, ale je třeba s ním nakládat s velkou opatrností. Důležitý ochranný kámen. Snadno pohlcuje negativní energie a znečišťující látky. Uklidňuje a harmonizuje celý organismus. Potlačuje ostýchavost a podporuje přátelské vztahy. Projevuje se užitečně při psychosexuálních problémech (hlavně vzniklé v minulých životech). Zmírňuje dyslexii. Zvyšuje intuici a vhled. Posiluje schopnost vstřebávat a zpracovávat informace. Podněcuje snění a vyvolává živé vzpomínky. Položený pod polštář uklidňuje spánek. Uvolňuje negativní zkušenosti a stará traumata, vynáší na povrch potlačované myšlenky. Přetrhává nežádoucí pouta a překonané způsoby jednání. Uvolňuje zábrany a povzbuzuje k projevům emocí. Zvyšuje schopnost vcítit se do myšlení jiných lidí. Čistí elektromagnetické znečištění a léčí zemské energie. Čakry: třetí oko, srdeční. 


MĚSÍČNÍ KÁMEN

Měsíční kámen je živec, a díky adularescence (světélkující mlžný měsíční opar) je jedním z nejcennějších drahokamů.

NOVÉ ZAŽÁTKY• OBJEVOVÁNÍ SEBE SAMA • CYKLIČNOST | Využitím reflexní měsíční energie Měsíce měsíční kámen posiluje introspekci, rovnováhu, vhled a sebepoznání. Slouží k ochraně cestovatelů, vytváření přání, novým začátkům, výchově a hojnosti. Tento silný krystal je drahokamem velekněžky a konečným kamenem tajemství a objevování sebe sama. Měsíční kámen ladí s přílivem a odlivem měsíční energie a udržuje nás ve spojení s našimi vlastními rytmy a cykly, což nám pomáhá těžit z pozitivních aspektů všeho, co naše současná fáze nabízí. Kámen pro "nového začátku". Měsíční kámen je kámen vnitřního růstu a síly. Uklidňuje emoční nestabilitu a stres, stabilizuje emoce a poskytuje klid. Zvyšuje intuici, podporuje inspiraci, úspěch a štěstí v lásce a obchodních záležitostech. Po fyzické stránce napomáhá trávicímu systému, asimiluje živiny, eliminuje toxiny a zadržování tekutin a zmírňuje degenerativní stavy kůže, vlasů, očí a masitých orgánů, jako jsou játra a slinivka. Stimuluje epifýzu a vyvažuje hormonální cykly, je vynikající pro PMS, početí, těhotenství, porod a kojení. Měsíční kámen je také prospěšný pro muže při otevírání emocionálního já. Čakry: třetí oko, Solar Plexus


MORGANIT

TVOŘIVOST • LÁSKA | Morganit ztělesňuje lásku k sobě i k ostatním lidem. Používá se ke stimulování mysli a porozumění vzpomínkám,. Ovlivněním čakry solar plexu podporuje nejen tvořivost, ale také ženskou energii lásky a je tak vhodný pro nezapomenutelnou zkušenost lásky. Ženám pomáhá uvědomit si svou nezávislost na mužích při současném pocitu harmonie s mužskou energií. Morganit je vhodným kamenem pro partnery, zvyšuje pocit sounáležitosti, lásku a vzájemné pochopení. Po fyzické stránce stimuluje energii Kundalini a tím sexuální prožitky a může se použít při poruchách brzlíku. Čakry: srdeční


OBSIDIÁN

Jedná se o tzv. vulkanické sklo.


SÍLA • OCHRANA • LOGICKÉ MYŠLENÍ | Obsidián je nositelem posilující energie, vynáší na povrch pravdu a všechny nevyřešené problémy, které byly odsunuty do podvědomí. Jen tak je možné se jich zbavit a netrápit již jimi svou mysl. Je to kámen, který ochraňuje před magickými útoky, zlem a negativitou. Podporuje víru ve vlastní schopnosti, aktivuje logické myšlení a dokáže prolomit blokády všeho druhu. Při důležitých zkouškách a rozhodnutích je vhodné mít tento kámen při sobě a čerpat jeho sílu. Silně ochranný kámen, tvoří štít proti negativitě. Blokuje psychický útok a absorbuje negativní energie z prostředí. Stimuluje růst na všech úrovních, nabádá k prozkoumávání neznáma a otevírá nové obzory. Vnáší do mysli jasnost a odstraňuje zmatek. Pomáhá vám poznat, kdo skutečně jste. Obsidián rozpouští citové blokády a dávná traumata. Na fyzické úrovni napomáhá trávení a detoxikuje. Zmírňuje bolest artritidy, problémy s klouby a křeče a zahřívá končetiny. Čakry: kořenová


RUBÍN

Rubín je druh korundu, který obsahuje stopové prvky chromu, který mu dodává výraznou červenou barvu. 

SEXUALITA • MOTIVACE • BOHATSTVÍ | Je to kámen bohatství i ochrany. Vytváří štít proti všem druhům útoků. Představuje sílu a energii. Uvádí do rovnováhy činnost srdeční čakry. Podněcuje touhu po životě a sexuální aktivitu. Zahání strach, smutek a negativní myšlení. Zajišťuje klidný spánek bez nočních můr. Zlepšuje motivaci, směruje k realistickým cílům, vybízí nás vydat se za svým štěstím, zastavuje zlost a negativní energie a přeměňuje je v pravý opak. Dodává odvahu, navozuje pozitivní stav mysli a pomáhá tvrději čelit útokům během hádek a názorových střetů. Na fyzické úrovni předcházení střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávicí trakt, léčí oči, žaludek, dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní oběh, chrání před vznikem kožních chorob a léčí je. Čakry: kořenová, srdeční


RŮŽENÍN

Růženín je růžová varianta křišťálu.

NEKONEČNÁ LÁSKA | Růženín je kámen univerzální lásky. Obnovuje důvěru a harmonii ve vztazích, podporuje bezpodmínečnou lásku, očišťuje a otevírá srdce na všech úrovních, aby podpořila lásku, sebelásku, přátelství, hluboké vnitřní uzdravení a pocity míru. Rozptyluje negativitu a nahrazuje ji láskyplnými vibracemi. Podporuje sebeodpuštění a přijetí vyvolávající sebedůvěru a sebehodnotu. Na fyzické úrovni posiluje a vyvažuje fyzické srdce a oběhový systém a uvolňuje nečistoty z tělních tekutin. Urychluje rekonvalescenci, snižuje vysoký krevní tlak, napomáhá problémům s hrudníkem a plícemi, hojí ledviny a nadledvinky a zmírňuje závrať. Má schopnost zvýšit plodnost a chránit matku i nenarozený plod před potratem. Čakry: srdeční


RODOCHROZIT

Rodochrozit je minerál - uhličitan manganatý.


LÁSKA • POZITIVITA | Rodochrozit je kámen, který integruje fyzické a duchovní energie, stimuluje lásku a vášeň a zároveň dodává energii duši. Otevírá srdce a podporuje pozitivní postoj, kreativitu a inovace, zlepšuje snové stavy. Po fyzické stránce reguluje a stabilizuje srdeční rytmus, vyrovnává krevní tlak a stimuluje krevní oběh, ledviny a reprodukční orgány. Zmírňuje migrény, kožní poruchy, nerovnováhu štítné žlázy a střevní problémy, čistí oběhový systém a obnovuje špatný zrak. Čakry: srdeční


RODONIT

Je silikát manganu, často s žilkami černého oxidu manganu.

LÁSKA • ODPUŠTĚNÍ • ZÁŠŤ | Rodonit je kámen soucitu a citové rovnováhy, která odstraňuje citové rány a jizvy z minulosti, a která v nás vychovává lásku. Rodonit vyvažuje jin-jang energie a napomáhá dosahování nejvyššího potenciálu. Léčí emocionální šok a paniku. Podporuje nesobeckou sebelásku a odpuštění. Podporuje zachování klidu v nebezpečných nebo znepokojivých situacích. Buduje důvěru a zmírňuje zmatek. Po fyzické stránce rodonit zmírňuje bodnutí hmyzem, napomáhá růstu kostí a sluchových orgánů, stimuluje plodnost. Léčí rozedmu plic, autoimunitní onemocnění a žaludeční vředy. Zmírňuje zánět kloubů a artritidu. Čakry: srdeční


SELENIT

Selenit je krystalická odrůda minerálního sádrovce.

HLUBOKÝ KLID • MEDITACE | Selenit je hluboce uklidňující kámen, který je vynikající pro meditaci. Vytváří poklidnou atmosféru, rozšiřuje povědomí a odstraňuje energetické bloky. Selenit čistí a dobíjí další krystaly a je jedním z mála krystalů, které nevyžadují žádné nabíjení. Je známo, že vytváří hluboký stav míru, ve kterém je úsudek minimální a vhled je umocněn. Selenit zajišťuje jasnost mysli, rozšiřuje povědomí o sobě samém a o okolí. Selenit je uklidňující kámen, který navozuje hluboký klid a je vynikající pro meditaci nebo duchovní práci. Odstraňuje zmatek a pomáhá vidět hlubší obraz. Na fyzické úrovni koriguje deformity kosterního systému a může stabilizovat epileptické poruchy. Čakry: korunní


SLUNEČNÍ KÁMEN

Sluneční kámen je odrůda živce.

OPTIMISMUS • SEBEDŮVĚRA • ŽIVOTNÍ SÍLA | Sluneční kámen je zdrojem optimismu a dobré nálady. Podporuje osobní sílu a přijetí sebe sama takové jací jsme. Násobí sexuální energii a obohacuje partnerské vztahy. Přináší životní sílu, odolnost a sebedůvěru. Podněcuje pravdu, sebeovládání a úspěch. Zrovna tak, jak se třpytí miliony zlatých slunečních paprsků, tak velkého bohatství pomáhá sluneční kámen dosáhnout. Přitahuje štěstí a hojnost. Sluneční kámen vštěpuje dobrou přírodu, zvyšuje intuici a umožňuje skutečnému já šťastně prosvítat. Rozptyluje strach, zmírňuje stres a zvyšuje vitalitu. Podporuje nezávislost a originalitu. Obzvláště nápomocni těm, kteří mají potíže říci "ne" ostatním. Sluneční kámen usnadňuje sebeposílení a nezávislost. Působí jako antidepresivum. Zvyšuje sebeúctu a sebedůvěru. Podporuje optimismus a nadšení. Stimuluje samoléčící se schopnosti. Na fyzické úrovni sluneční kámen léčí chronické bolesti v krku, snižuje napětí žaludku a zmírňuje vředy. Léčí chrupavky a problémy s páteří. Čakry: všechny


SODALIT

Sodalit je alumosilikát (hlinitokřemičitan) sodíku s chlorem.

OBJEKTIVITA • INTUICE • SEBEÚCTA | Sodalit vnáší do mysli řád a klid. Podporuje racionální myšlení, objektivitu, pravdu a intuici spolu s verbalizací pocitů. Sodalit přináší emocionální rovnováhu a zklidňuje záchvaty paniky. Zvyšuje sebeúctu, sebepřijetí a sebedůvěru. Sodalit vyrovnává metabolismus, posiluje imunitní systém a překonává nedostatek vápníku. Na fyzické úrovni léčí hrdlo, hlasivky, hrtan a pomáhá při chrapotu a poruchách trávení. Snižuje krevní tlak a stimuluje vstřebávání tělních tekutin. Sodalit může také pomoci zabránit nespavosti. Čakry: krční, třetí oko


TURMALÍN

Název "turmalín" pochází ze singhalského (Srí Lanka) slova "touramali", což znamená "různorodý drahokam". V souladu s názvem mívá různé zbarvení. Turmalín je přírodní minerál, v němž se zrcadlí všechny barvy


OCHRANA • UZEMNĚNÍ | Turmalín pomáhá pochopit sebe i ostatní. Podporuje sebevědomí a snižuje strach. Přitahuje inspiraci, soucit, toleranci a prosperitu. Vyvažuje pravo-levé (lateralitu) strany mozku. Turmalín je kámen ochrany a silné energie. Podporuje harmonii a čistí prostor. Je to strážce našeho domova i dobré nálady. Vnáší do života řád a dělá prostor pro světlo i optimismus. Vede nás k sebezáchovnému chování, radosti i síle postavit se sám za sebe. Díky řadě barevných variací působí na mnoha úrovních. Na fyzické úrovni pomáhá léčit paranoiu, překonává dyslexii a zlepšuje koordinaci rukou a očí. Uvolňuje napětí, svalového tonusu. Vyvažuje mužsko-ženskou energii v těle. Zvyšuje energii a odstraňuje blokády.

. Čakry: kořenová


TYGŘÍ OKO

Jedná se o odrůdu chalcedonu.


ODVAHA • SÍLA | Tygří oko je kámen odvahy, síly a osobní síly. Pomáhá svému nositeli připravit se na pozitivní akci a pozornost k detailům. Chrání před negativními úmysly druhých a pomáhá nahlédnout do neznámých situací a míst. Tygří oko chrání před strachem a úzkostí, aby podpořilo statečnost, rovnováhu a motivaci. Je to hluboce posilující a inspirující kámen, který podporuje produktivitu. Má schopnost soustředit mysl, podporuje duševní jasnost, pomáhá nám objektivně řešit problémy nezastřené emocemi. Zvláště užitečný pro léčení psychosomatických onemocnění, rozptýlení strachu a úzkosti. Tygří oko pomáhá při uznání vlastních potřeb ve vztahu k potřebám ostatních. Tygří oko stabilizuje změny nálad, vtiskne nám sílu vůle, cílevědomost, odvahu a sebevědomí a uvolní napětí. Po fyzické stránce léčí oči, hrdlo a reprodukční orgány, uvolňuje toxiny, zmírňuje bolest a pomáhá při opravě zlomených kostí a posílení konjunkce páteře. Čakry: Solar Plexus