Vítej v mém tvořivém světě, jmenuji se Adél...

Pocházím ze Severních Čech, kde momentálně ku spokojenosti žiji se svým mužem muzikantem, naší Josefínkou Valerií, která se nám narodila v srpnu 2023 a našimi kočičími miláčky Quidem a Quintou. Předtím, než k nám přišla Jovinka jsem učila v mateřské škole a byla lektorkou dětské jógy. Momentálně si však každý den užívám všeho, co je spojeného s tím být maminkou své vysněné holčičce a snažím se i nadále tvořit svůj “ručně vytvořený svět”.

Propojuji ženy se svou podstatou skrze šperky z minerálů a českého dřeva ~ otevřete se svému vnitřnímu světu.

Jak to vše začalo

Určité spojení s energií minerální říše jsem cítila již v dětství, kdy mě má babička s krystaly poprvé seznámila a uvedla je do mého života. Vše se postupně prohlubovalo a já začala, již jako dítě, využívat většinu jejich darů v podobě různorodých energií a vlastností ve svůj prospěch. Mechový achát. To byl můj první kámen, který jsi mne v mých 9ti letech poprvé zavolal. Má "veřejná" tvorba začala v roce 2018 - v té době jsem studovala na fakultě životního prostředí, na které jsem došla k názoru, že ekologii a ochranu životního prostředí chci studovat spíše mimo zdi fakulty, a proto jsem se rozhodla vyrábět mé první látkové tašky a začala tak postupně tvořit svůj sen, který se zhmotnil s mým prvním jarmarkem v Terezíně, kde se mi vyprodal celý stánek!

Za ty dlouhé roky se tvorba rozšířila i na minerální šperky, svíčky, krystalové závěsy, autorské obrázky, roll-onky a další výrobky. V roce 2021 jsem si udělala dvojí certifikovaný kurz KRYSTALOTERAPIE, který změnil mé dosavadní vnímání krystalů, nakopl mě udělat radikální změnu ve svém životě a otevřely se mi další nové dveře a možnosti vnímání a napojení se na krystaly. V době těhotenství jsem cítila potřebu uzemnit se a dát všemu v tvorbě nový směr a i v této době mne nejvíce inspirovala a ovlivnila jóga, její filosofie a příroda, která bude mít v mém srdci vždy své místo. Po narození Jovinky to díky řadě událostí v rámci tvorby bylo BUĎ a NEBO a to nejen v hlavě, ale i na duši...Buď se rozhodnu celému tvořícímu světu zavřít dveře a nebo najdu novou energii a z toho, co všeho, co NEpřálo mé tvorbě, udělám svůj hnací motor...

"Rozhodla jsem se vystoupit z tradičního pojetí, kdy jsou japa maly tvořeny výhradně z exotických dřevin a spojila se s úžasným českým řezbářem Honzou, který dle mých návrhů ručně, s láskou, bez stroje, pouze s dlátem v ruce tvoří na míru guru korálky z českých dřevin..."

PŘÍBĚH ČESKÉ JAPA MALY 

aneb jak jsem se rozhodla vystoupit z tradičního pojetí

Tradiční japa mala (džapa mála) je velmi silný osobní amulet, který po staletí používali jogíni a stoupenci buddhismu k počítání, při recitaci manter, modliteb a k meditaci. Pravidelně bývá vyrobena ze 108 minerálních nebo dřevěných korálků z exotického dřeva a 1 velkého "guru" korálku.

Jóga mne provází celým mým dosavadním životem a tvorba japa mal je pro mne po dlouhá léta srdcovou záležitostí a pod rukami mi jich v rámci mé tvorby prošly již stovky. Rozhodla jsem se vystoupit z tradičního pojetí, kdy jsou japa maly tvořeny výhradně z exotických dřevin a spojila se s úžasným českým řezbářem Honzou (knebi.com), který dle mých návrhů ručně, s láskou, bez stroje, pouze s dlátem v ruce tvoří na míru guru korálky z českých dřevin!

České stromy. České dřeviny. České dřevo. Ručně vyráběné. Jeden do jednoho. Od jabloně, po ořech, přes švestku, jasan, olši až k buku…České guru korálky. České japa maly. Jsou voňavé, každý originál v nádherných barvách a strukturách, kterými české dřeviny disponují…

Přírodní minerály a guru korálek z české dřeviny, který je ručně vyrobený s neskutečně silnou vibrací a energií.

Jóga a moje cesta

Jóga a její filosofie mne provází taktéž již od dětských let. Pamatuji si, jak jsem babičce, která ji cvičila a cvičí po celý svůj život, prohlížela knížky a brožurky uložené v knihovně, které byly zaměřené na ajurvédu (jejíž filosofii jsem propadla a praktikuji ji dodnes) a já tak už jako dítě měla možnost objevovat její podstatu. Nejvíce mám v paměti starou bílou papírovou krabičku, která byla naplněna 7 lahvičkami s barevnými symboly a tááák krásně voněla! Tu krabičku jsem před lety dostala od babičky jako dárek - je to krabička z Indie se speciálními éterickými olejíčky pro jednotlivé čakry, které se využívají při meditaci k jejich harmonizaci. Bude ji už úctyhodných několik let a je to takový můj rodinný poklad. Má  svou duši a znamená pro mne celý svět - návrat do dětských snů a začátků toho všeho.

"Dělej dobro a dobro se ti vrátí." - Buddha

Kurz Dětské jógy a muzikoterapie

Jakožto učitelka v mateřské škole jsem si velmi přála přinést jógu do povědomí dětí z mé třídy, neboť to byly děti, které byly velmi intuitivní a silně spjaty s přírodou - povedlo se! V roce 2021 jsem měla možnost udělat si překrásný akreditovaný kurz Dětské jógy, který mi dal nový vhled do dětského a jógového světa a jejich provázanosti, a na který v brzké době následoval další dechberoucí kurz Hudby v dětské józe, zaměřený výhradně na muzikoterapii, který jsem dokončila v roce 2022. Prakticky jsem si měla možnost veškeré své dovednosti a schopnosti, které jsem v posledních letech načerpala (a ještě mám v plánu čerpat a nasávat jako houba), naplno využít při práci s dětičkami v mateřské škole i v soukromých projektech.