Povídání z pracovny aneb hostem podcastu 

01.02.2021

Je to asi měsíc, kdy jsem natočila svůj první podcast pro úžasnou Péťu z Byla jsem sukně  a její nový projekt POVÍDÁNÍ Z PRACOVNY. Když mě Péťa oslovila přes instagram, že rozjíždí další ze svých projektů, tentokrát v podobě podcastu o tvůrcích, byla jsem strašně mile překvapena, že napsala právě mně a měla jsem radost...Pak ale přišlo vystřízlivění a přidaly se pocity nejistoty a obrovské nervozity - protože točit podcast a ještě O MNĚ přeci není jen tak! Haha.V dnešním, pátém dílu, vás přivítám společně s milou Adél, která má svojí značku Ručně vytvořený svět. V tomhle svém světě Adéla vytváří minerální šperky, amulety, osobní krystaly a věnuje se litoterapii. Adélka je křehká a éterická bytost a tuhle tvorbu má jako své poslání. Podniká při práci, kdy pracuje jako učitelka v mateřské školce. Povídání je vlastně o všem, zase takový jiný úhel pohledu na podnikání, když to nemáte jako hlavní pracovní činnost. 

Povídání z pracovny

Točilo se opravdu z pracovny, kdy jsem si udělala výborný čaj, půlhodiny před natáčením jsem si dala rychlého šlofíka, protože jsem byla vyčerpaná z práce a druhý den jsem vstával v půl páté na ranní, připravili jsme techniku, včetně profi mikrofonu (díky Lásko moje propůjčení mikrofonu!), zalezla jsem si do dílničky a už se volalo. Já v dílničce a Péťa na druhé straně naší společné večerní telefonické šňůry. 

Možná si budete říkat, že je na české scéně podcastů už dosti, nicméně, kdo točí podcasty o tom, co se skrývá za příspěvky tvůrců na instagramu? Mám ráda, když někdo dělá věcí jinak, než ostatní, věří své intuici a tvoří své věci po svém - tohle přesně Povídání z pracovny splňuje. Není to jen blábolení o produktech, je to hluboké napojení se na to, kdo doopravdy jsme, v čem vidíme podstatu naší tvorby, co nás motivuje, proč vůbec tvoříme a jak jsme se k tvoření dostali. Je to vlastně takové sdílení duše zase jinak. 

Já mám tvorbu např. jako jedno ze tří mých životníchposlání, které teď momentálně takto vnímám (o dalších dvou se dozvíte například i v podcastu), ale i přesto (ne)řeším spoustu stejných radostí i strastí jako další tvůrci. Podcasty se dotýkají i témat, které spousta z nás možná ani tolik tak neřeší veřejně, jakožto na duši - problematika kopírování v handmade tvorbě, nastavování cen, nacházení sebehodnoty a sebedůvěry v tom, co děláme, v tom, co tvoříme, jak nacházíme rytmus mezi tvorbou, školou a prací (kupříkladu u mne)....


A tak si třeba jako já udělejte Váš oblíbený čaj, zapalte si svíčku, najděte sluchátka a zaposlouchejte se do Ručně vytvořeného světa zase trošku jinak. ♥


Děkuji Všem za přízeň.