Jak vybrat krystal a správně ho naprogramovat

28.02.2022
Jste to Vy, kdo musí s kamenem souznit.
Jste to Vy, kdo musí s kamenem souznit.

"Ten správný minerál se nevybírá hlavou ale srdcem!" Po delší odmlce se Vám tu skrze blok ozývám a ráda bych Vám sepsala pár slov a rad, které praktikuji a mám osobně vyzkoušené při výběru toho správného, ,,VAŠEHO" krystalu. Ať už se k Vám kamínek dostal jakýmkoliv způsobem - sami jste si ho vybrali, někdo Vám ho daroval nebo jste ho našli, měl se k vám dostat právě on, protože krystal, o kterém se říká, že nám v určité fázi života pomáhá, nás přitahuje velkou silou.

Kameny vždy vybírejte srdcem za pomocí Vaší intuice. Neřiďte (nemusíte se řídit) horoskopy, protože obecné rady zcela nikdy nefungují. Uvědomte si, že všichni narozeni ve znamení Váh nemají stejné stejné problémy, Ryby nemají stejné nemoci - nejsme tabulkový a proto k tomuto tématu přistupujme opravdu individuálně s velkou pokorou. Jste to VY, kdo musí s kamenem souznit. 

Jak vybrat TEN PRAVÝ

Hledali jste někdy minerální kameny na internetu nebo v knihách? Víte, kolik jich je? Při takovém množství se výběr toho správného kamenu zdá někdy zcela nemožný a místo intuice, kterou v sobě (ne)vědomě potlačujeme, se uchylujeme ke čtením tisíce článkům o tom, pro jaké znamení je jaký kámen vhodný - kameny jsou uváděny vždy OBECNĚ pro daná znamení. A proto, pokud nějaký kámen dostaneme od někoho darem, stává se vše jednoduché. Pokud si ho však chcete koupit sami, opravdu Vám doporučuji opustit prostor internetového prodeje a zajet si ho koupit osobně.

Obecně tedy můžete vybírat kameny podle:

  • znamení zvěrokruhu 
  • barev
  • čaker
  • aury
  • nemocí (fyzické nebo psychické)

Dá to sice "práci", ale nechat se vést svou intuicí je to nejlepší, co při výběru můžete udělat.

Nejlepší je vzít kámen do dlaní, zavřít oči a procítit jeho energii. Ze začátku vám to bude trvat déle, ale čím víc to budete trénovat, tím líp vám to půjde. 

  1. VĚŘTE SVÉMU TĚLU A INTUICI - kameny si nás kolikrát vyberou sami 
  2. ČÍM MÉNĚ ROZUMU, TÍM LÉPE - kameny moc neanalyzujte (například dle vzhledu), často se uchylujeme k tomu, aby byl kámen dokonalý na oko, ale na úrovni, na které bychom to potřebovali nám poté kámen vůbec nedá to, co potřebujeme a hledáme 
  3. NA VELIKOSTI NEZÁLEŽÍ - ne vždy ten největší kámen není nutně tím nejsilnějším 

Obecně známé - podle zvěrokruhu a vlastností kamene aneb Jak to vlastně je?

Kameny a zvěrokruh 

Spousta lidí si myslí, že jsou pro ně vhodné pouze kameny, které jsou uvedeny u jeho znamení. S kameny a zvěrokruhem se to má tak, že kameny určeny pro určitá znamení nebeské energie uzemňují nebo zesilují. Často se ptáte (a vlastně je to vždy i první otázka, na kterou se většina z Vás zeptá), proč jsou ke konkrétnímu znamení přiřazovány zrovna "tyhle" kameny. Výběr kamene vychází ze spojitosti s měsícem narození nebo ze spojitostí s jinými planetami. Abych byla úplně a zcela upřímná, rozdělování krystalů podle znamení zvěrokruhu není můj šálek kávy a ne zcela s ním souzním, jednak proto, že se ani na jednom ze zdrojů kameny nikdy neshodují, a proto si můžete skoro na každé stránce nebo v každé knize přečíst desítky odlišných kamenů pro jednotlivé znamení a za druhé, protože se opravdu nezávisle na charakteristikách našeho znamení nacházíme v různých životních situacích a potřebujeme zrovna podpořit nebo uzemnit v různých oblastech. Myslím to tak, že například u konkrétního znamení máte několik desítek druhů kamenů a opravdu není jedno, který si vyberete, protože jeden Vás podpoří a druhý uzemní a tak se stává, že náš výběr se najednou stává bezmyšlenkovitý  a bez hlubšího zamyšlení vůči původnímu záměru. 

Kameny léčivé vlastnosti a charakteristiky

Jelikož osobně nedoporučuji vybírat kameny podle znamení zvěrokruhu, naopak mohu doporučit vybírat podle vlastností a charakteristik. I zde je však nutné pečlivě sledovat zdroje informací, protože i vlastnost se popisy často liší. Podle popisu vlastností můžete najít kamínek vhodný pro životní situaci, ve které se právě nacházíte, nebo na problém, který momentálně řešíte. Stejně jako je každý kámen charakteristický svým působením na různé aspekty života, má se také za to, že má léčivé vlastnosti. Srdce, plíce, ledviny, játra, ekzémy, horečka, bolest... Přestože výběr kamene závisí na těchto vlivech, je třeba si uvědomit, že léčivé vlastnosti kamenů jsou vždy podpůrné a nikdy nenahrazují lékařskou pomoc.

Kameny a čakry

Kořenová čakra - záhněda, jaspis (červený), citrín, karneol, turmalín (černý), obsidián, chrysokol

Sakrální čakra - citrín, topaz, karneol, jaspis (červený), 

Čakra solar plexu - malachit, jaspis, tygří oko, rodochrozit, turmalín (žlutý), citrín

Srdeční čakra - růženín, avanturín, kunzit, rodonit, chryzokol, morganit, lepidolit, turmalín (melounový)

Krční čakra - akvamarín, tyrkys, ametyst, modrý topaz, jantar

Čakra třetího oka - sodalit, granát, kunzit, fluorit (fialový), vltavín, lapis lazuli

Korunní čakra - ametyst, křišťál, citrín, lepidolit

Vyšší korunní čakra - selenit, celestit, kunzit 

Programování krystalu

Můj osobní krystal "Samoléčitel"
Můj osobní krystal "Samoléčitel"

Krystaly jsou velice vnímavé bytosti a i když jejich vibrace nevidíme, každý jednotlivec vibruje na určité frekvenci. Programování kamenů nebo-li jejich zasvěcení k danému účelu nebo záměru provedeme ihned po vyčistění. Pokud už máte svoje kameny očištěné, je důležité je nyní zasvětit a naprogramovat. Tím zkoncentrujete jejich energii a kameny tak nebudou absorbovat jiné, případně nežádoucí energie.

V hlavě nebo klidně i na kousek papírku si srovnejte, jaký záměr si přejete do krystalu předat. Poté kámen vezměte do jedné nebo obou rukou a postavte na světlé místo (čelem ke slunci nebo k plamenu svíčky). Dívejte se na kámen a představujte si čisté světlo, kterým je obklopen, a které kamenem zároveň prochází. Aktivujte jej dvěma programy. První proneste před vložením Vašeho konkrétního záměru: ,,Zasvěcuji tento kámen Nejvyššímu dobru, Světlu a Lásce." Svůj ,,program" několikrát zopakujte. A poté řekněte krystalu svůj konkrétní záměr (můžete pouze jen ve své mysli) a opět několikrát zopakujte. Po obřadu položte krystal na místo, kde jej budete mít na očích, nebo si ho dejte do kapsy. K dosažení stanoveného cíle může také pomoci, pokud kámen dvakrát či třikrát (ale klidně i vícekrát) za den vezmete do ruky. Nezapomeňte ale na to, že pokud nám kámen jen někde leží a nedotýkáme se ho, nepracujeme s ním, usne a stává se neaktivním. Možná proto bude třeba, abyste programování krystalu několikrát zopakovali.


   Přeji Vám jen a pouze intuitivní výběry a Láskyplné programování Nejvyššímu dobru, Světlu a Lásce, Vaše Adél.