Mužská a ženská energie kamenů

28.12.2020

Nejsem jeden z těch tabulkových typů, který dělá vše podle tabulek a návodů. Naopak se řídím svou vlastní intuicí. Příroda má však svá pravidla, která respektuji, protože kameny dokážou nejen pomoci, ale i ublížit.

Krystaly můžeme rozdělovat podle mnoha atributů, chcete-li si však udělat přehled v tom, jak kameny správně čistit a nabíjet, měli bychom do našeho povědomí vnést energii kamenů a její vyzařování. Muž a žena. Mužská a ženská energie. Rovnováha.

Rozdělení kamenů podle vyzařování energie:

  • Projektivní kameny
  • Receptivní kameny
  • Kameny dvojí polarity

PROJEKTIVNÍ KAMENY

Pravá ruka je křížena s levou mozkovou hemisférou, kde se nachází centrum logického myšlení, analýzy a aktivního jednání. Pro nás z toho vyplývá, že na pravé ruce, která je místem pro aktivní kameny, je vhodné nosit právě ty kameny, které jsou symbolem vitality, odvahy, schopností.

Nosíme na pravé ruce a dobíjíme na slunečním světle (achát, apatit, citrín, granát, heliotrop, hematit, jantar, jaspis, kalcit, karneol, křišťál obsahující turmalín, láva, obsidián, onyx, opál, rodochrozit, rodonit, sardonyx, serpentin, sluneční kámen, tygří oko, býčí oko, sokolí oko, turmalín).

RECEPTIVNÍ KAMENY

Levá ruka je křížena pravou mozkovou hemisférou, se kterou se váže intuice, chápání, syntéza a vnímavost. Na levé ruce by se naopak měly nosit kameny neaktivní, tedy takové, které nás tlumí, harmonizují, navozují pocit klidu a relaxu.

Nosíme na levé ruce a dobíjíme na měsíčním světle (akvamarín, amazonit, ametyst, angelit, dumortierit, howlit, chalcedon, jadeit, labradorit, lapis lazuli, růženín, měsíční kámen, opalit, selenit, sodalit, tyrkys, unakit).

KAMENY DVOJÍ POLARITY

Nosíme na levé/pravé ruce a dobíjíme na slunečním nebo měsíčním světle (avanturín, fluorit, křišťál, záhněda). 

Polaritu kamenů je tedy nutné respektovat, v opačném případě totiž může dojít dokonce i k poškození kamene (např. vlivem špatného čistění čí nabíjení) nebo nedostatečnému nabití kamene, což má za následek jeho neúplné fungování. Co a jak do kamenů vysíláte a jak se o ně staráte se Vám vrací.