Svíčky, které hoří pro Vaši duši

22.10.2022

Uvařila jsem si sypaný čaj s růží, sedla ke klávesnici a zapálila palmovou svíčku z mé vlastní tvorby - nádherný říjnový večer, který si po dlouhé době žádá nový článek! O čem bude? O nynějším období - podzimu aneb svíčkové období.

Pojďme se společně podívat a odkrýt část z mé tvorby o svíčkách - jaké druhy svíček tvořím, jaký v nich vidím význam, potenciál a čím jsou právě mé svíčky speciální. 

Svíčky ze sójového vosku

Sójový vosk je 100% přírodní vosk ze sójových bobů, které nejčastěji rostou Brazílii, USA, Argentině a Indii - což jsou zároveň i největší výrobci sójového vosku. Nejprve se boby posbírají, následně se očistí a posledním krokem k získání vosku drcení na vločky (v této formě je pak kupuji například i já a má dílnička). Důležité však je fakt, že se extrahuje sójový olej a zbytek sóji se využije jako krmivo pro zvířata. Díky tomu je tento obnovitelný vosk šetrný k životnímu prostředí. Navíc je přirozeně biologicky rozložitelný a rozpustný ve vodě. 

Jaké jsou výhody sójového vosku?

  • vosk je rostlinného původu
  • obnovitelný vosk šetrný k životnímu prostředí
  • nenáročný na zpracování
  • svíčky mají dlouhé a pomalé hoření
  • dokážou rychleji provonět místnost (díky nižší teplotě tání dokážou)

Do čeho sójový vosk odlévám?

Sójový vosk odlévám do skla, ve kterém krásně vyniknou například barvené vosky, ale nejčastěji využívám plechové dózičky, které se pro mou tvorbu staly typické a můžete je znát například ve zlaté, starorůžové a stříbrné formě. Sójový vosk odlévaný v krystalech je mou největší srdcovkou, protože se krystalový svícen stává nesmrtelným a po dohoření vosku si do svícnu jednoduše vložíte čajovku! Svíčky ze sójového vosku jsou jediné svíčky z mé tvorby, které ovoňuji 100% přírodními éterickými oleji. K dozdobování poté využívám sušené bylinky, květy a lístky z naší zahrady, okolních luk a pokud dojde materiál, mám své lokální dodavatele. Svíčky ze sójového vosku jsou jediné z mé tvorby, do kterých přidávám 100% éterické přírodní oleje a sušené bylinky, květy a lístky z naší zahrádky nebo okolních luk. V případě, že mi ozdoby v podobě květin dojdou (většinou se tak stává v zimě a na přelomu ledna/února), mám své lokální dodavatele.♥

POZOR: Proč nevyrábím svíčky z parafínu!? 

Parafínový vosk je sice nejpopulárnějším voskem mezi výrobci svíček a to zejména kvůli velmi nízké prodejní ceně, uvědomte si však, že vzniká destilací ropy a přírodního na něm není absolutně nic.

Svíčky z palmového vosku

Palmový vosk má stejně jako vosk sójový čistě přírodní, rostlinný původ. Vzniká jako vedlejší produkt při výrobě palmového oleje. Pokud Vás jako první napadne vykácený deštný prales a utrpení jejího zvířecího obyvatelstva, mohu Vás s čistým srdcem uklidnit, že vosk, ze kterého tvořím svíčky má certifikát RSPO, díky kterému splňuje pravidla trvale udržitelného rozvoje. Výrobce stvrzuje, že vosk pochází z plantáží, které se znovuobnovují a nejsou kvůli nim kácena nová místa - pochází z udržitelných zdrojů a splňuje přísná kritéria na ochranu životního prostředí. Hlavním kritériem je, že producenti palmového oleje nesmí likvidovat ani vypalovat pralesy, ohrožovat oblasti se vzácným a bohatým ekosystémem a při pěstování nesmí používat pesticidy.

Do čeho odlévám palmový vosk?

Svíčky z palmového vosku odlévám do speciálních polykarbonátových forem, ale i do silikonových, které jsou ručně vyráběny malou českou "firmičkou". Trošku alchymií se stává probarvování svíček, které vyžaduje přesnost a trpělivost...Nicméně stojí za to, jelikož se nikdy nestane, že bych vytvořila totožnou svíčku a vyndavání svíčky z formy se tak stává malým zázrakem, kouzlem a velkým překvapením!


Jedinečná kresba svíček aneb výhody palmového vosku

  • kresby svíčky připomínají námrazu na okně
  • při správné výrobě v čase hoření svíčky se kolem knotu vytváří "skořápka" a svíčka nevytéká
  • vosk je rostlinného původu (při hoření se do ovzduší nedostávají toxické látky)
  • je proto vhodný pro alergiky i malé děti

Svíčky, které hoří pro Vaše zdraví a duši

Milé ženy, ať už jste si zamilovaly svíčky z palmového nebo sójového vosku, věřte, že na nás všechny mají hořící svíčky blahodárné účinky. Ovoněné svíčky navozují nejen příjemnou atmosféru, ale díky 100% přírodním éterickým olejům se dostávají do našeho dýchacího oběhu a pozitivně tak působí na naši mysl a tělo. Nejedná se pouze o krásnou dekoraci, ale pohled do hořícího plamene a poslouchání praskání dřevěného knotu Vás takéuklidní, uvolní smysly a zažene stres.

Každou jednotlivou svíčku, která mi projde pod rukami tvořím s velkou laskavostí, pečlivostí a Láskou, aby předala svou jedinečnou energii a záměr, který do ni v procesu celé tvorby vkládám, protože i svíčky mají svou jedinečnou energii ♥.

"Z jedné svíčky lze zapálit tisíce svíček a životnost svíčky se nezkrátí. Štěstí se sdílením neztrácí." Buddha

Krásné svíčkové období Vám všem!

Adél